Załoga Kagadi Home

„Szukam świata w którym jedna jaskółka czyni wiosnę, gdzie szewc chodzi w butach, gdzie jak cię widzą to dzień dobry. Szukam świata, w którym człowiek człowiekowi człowiekiem.”

Małgorzata Szolc
Prezes Zarządu Fundacji

Fundacja Kagadi Home została powołana do życia dnia12 stycznia 2021 roku
Jej założycielką jest Małgorzata Szolc. Prywatnie szczęśliwa żona, mama Julki i Oliwiera. Zawodowo spełnia się jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. W swojej pracy korzysta z kreatywnych metod nauczania, głównie w oparciu o muzykę i ruch. Praca jest jej pasją. Do każdej życiowej inicjatywy podchodzi z ogromnym zaangażowaniem i energią. Wolne chwile wypełnia muzyką, która jest bodźcem nakręcającym jej życie. Ukochała sobie Afrykę. Rzeczywistość, w której żyją tamtejsi ludzie, budzi w niej pokorę, ich spontaniczna radość ją inspiruje, a wdzięczność motywuje do przekraczania schematów i podejmowania działań.

Nie można zmienić całego świata, ale można zmienić cały świat jednego człowieka”.

To motto, którym się w życiu kieruje, a wiara jest drogą, którą chce dotrzeć do spełnienia marzeń wielu potrzebujących ludzi.

Agnieszka Walewander
Wiceprezes Zarządu Fundacji

W Fundacji od samego początku. Rzetelność w działaniu to jej naturalna cecha. Wie, gdzie leży każdy dokument. Z wrażliwością na potrzeby naszych podopiecznych koordynuje każdy projekt. Ma niespożytą energię i mnóstwo pomysłów. Nawet te najbardziej szalone realizuje z odwagą i wielkim sercem! Czerpie z życia pełnymi garściami. Na co dzień realizuje się jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Prywatnie szczęśliwa żona i mama.

Magdalena Zajdlicz-Syta
Członek Zarządu Fundacji, Księgowa

W fundacji od samego początku zajmuje się sprawami księgowymi. Księgowość to dla niej nie tylko zawód ale przede wszystkim pasja a ciągłe kształcenie traktuje jako ciekawe wyzwanie. Analityczny umysł, rzetelność i skrupulatność połączona ze spokojem i harmonią pozwala łamać stereotypy zawodu księgowego. Miłośniczka psów, szczególnie upodobała sobie charty angielskie. Zawodowo prowadzi biuro rachunkowe. Prywatnie szczęśliwa żona, mama Marcela i Maksymiliana.

Pius Mugisa
Założyciel Organizacji Glam Charity

Założycielem organizacji pozarządowej GLAM Charity działającej na terenie Ugandy, jest Pius Mugisa – człowiek, który całym sercem angażuje się we wszystkie działania na rzecz dzieci, jednocześnie aktywnie uczestnicząc w ich życiu.

Pius urodził się i mieszka w Kagadi w Ugandzie. Niebawem ukończy studia na Uniwersytecie Makerere w dziedzinie statystyki biznesowej. Jest pasjonatem fotografii.

Fundacja Glam Charity powstała z jego inicjatywy i rozpoczęła swoją działalność w 2016 roku. Pełną rejestrację władz centralnych uzyskała 6 lutego 2020 roku, aktualnie jest organizacją pozarządową działającą na prawach NGO.

Głównym źródłem finansowania takich organizacji są prywatne darowizny.

Fundacja GLAM
Skip to content