Projekty

„Dostrzegamy samotność i ubóstwo, a zarazem wielkie marzenia ludzi i na bieżąco reagujemy na ich potrzeby….”

PROJEKTY AKTUALNE

Projekt „O tym jak w Kagadi Home powstaje nasz własny ogród”

Ludzie żyjący na obrzeżach Kagadi, w wioskach oddalonych o kilkanaście kilometrów od „centrum”, żyją bardzo biednie: bez prądu, bez kanalizacji, bez dostępu do czystej wody. Żyje się tam z drobnego handlu albo uprawia m.in. kukurydzę. Podstawowym pożywieniem jest więc kukurydza. Z kukurydzy startej na mąkę przyrządza się różnego rodzaju papki, a do popicia te same papki rozcieńcza się wodą… Czasem ktoś ma kurę, jajko, czasem ktoś ma drzewo owocowe…

Taka dieta nie zaspokaja jednak potrzeb organizmu, zaspokaja tylko uczucie głodu.
Nasze dzieci muszą się dużo uczyć. Aby ta nauka była efektywna, potrzebują diety obfitującej w produkty wspierające pracę mózgu. Dlatego właśnie przy naszym domu powstaje ogródek!

Pomidory zasiane w zeszłym roku urosły jak szalone, a teraz gdy mamy zgodę na zagospodarowanie większej ilości ziemi, zasadzimy także kapustę, bakłażany, cebulę i inne warzywa. Dzięki temu dieta dzieci znacznie wzbogaci się w wartości odżywcze!

Projekt „Szyje lepiej żyję”

Nasza Fundacja stara się nie dawać prezentów i gotowych rozwiązań, ale chcemy dać wędkę, aby nauka nie poszła na marne!
Zakupiliśmy pierwszą maszynę pedałową do szycia (na obrzeżach Kagadi dostęp do elektryczności jest mocno ograniczony).
Chcemy wspierać młode kobiety, żeby mogły zdobyć fach krawiecki.
Ideą projektu jest to, aby po czasie nauki te młode kobiety otrzymały maszynę do szycia i mogły zarabiać na swoje utrzymanie.
Naszą pierwszą uczennicą jest Christine, a jej trenerką Abigaba.

Kurs szycia potrwa 2 miesiące.

Trzymamy kciuki za Christine!

Projekt „Dom w Kagadi”

Największym marzeniem naszych 26 dzieci jest pójście do szkoły. 

A my chcemy spełnić ich marzenia!

Wierzymy, że edukacja to jedyny sposób, który może zmienić ich życie na lepsze.

Naszym priorytetem jest zebranie naszych podopiecznych pod jednym dachem, dzięki czemu ułatwimy im dostęp do szkoły. Tam, opiekę nad nimi będą sprawować nasi wolontariusze.

W tym celu musimy wyremontować bezpieczny dom dla dzieci.

Dom ma ogromny potencjał! Znajduje się w odległości 100 m od szkoły i 50 m od punktu z wodą. Na ścianach pomieszczeń znajdą się ilustracje Moniki, która w ramach projektu „Bajkowe Portrety Moniki” tworzy dla każdego indywidualnie jego własny portret!
Zachęcamy do przyłączenia się do naszej zbiórki pieniędzy na remont ich przyszłego domu.

Całkowity koszt renowacji i doposażenia domu to 5000 zł.

Pomóż nam, aby to było możliwe.

FUNDACJA KAGADI HOME
Numer konta: 75 1020 2528 0000 0102 0554 2016 (PKO BP S.A)
Tytuł przelewu: DOM

Projekt „Daj zwierzaka – warchlaka”

Świnie to jedne ze zwierząt, które są łatwe w hodowli przy minimalnych kosztach, ale z wysoką marżą zysku!
Inwestowanie w chlewnię byłoby początkiem dla zwiększenia dochodów rodziny i wzmocnienia pozycji społeczności.

JAKIE SĄ ZALETY HODOWLI ŚWIŃ DLA SPOŁECZNOŚCI KAGADI?

  • Źródło dochodu rodzin.
  • Źródło pożywienia. Dojrzałe świnie dają wieprzowinę, którą ludzie spożywają szczególnie w ważne i celebrowane dni wzmacniając tym samym swoją odporność.
  • Odchody świń są wykorzystywane jako źródło nawozu do ogrodów.
  • Hodowla świń kształtuje w ludziach poczucie odpowiedzialności za wzrost swojego zwierzaka!

Ponadto pielęgnacja zwierząt jest dla naszych dzieci ciekawą i atrakcyjną perspektywą, rozwijającą w nich poczucie sumienności i zaangażowania.

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ I PODARUJ ZWIERZAKA NASZYM RODZINOM w Kagadi!

Koszt jednej świni to 60 PLN
KUP CAŁĄ LUB NA PÓŁ Z PRZYJACIELEM!

FUNDACJA KAGADI HOME
Numer konta: 75 1020 2528 0000 0102 0554 2016 (PKO BP S.A)
Tytuł przelewu: DAJ ZWIERZAKA

Projekt „Bajkowe portrety Moniki”

Monika to niezwykle uzdolniona dziewczyna, ba.. artystka!

Monika tworzy personalizowane ilustracje podopiecznych Fundacji Kagadi Home, które za kilka miesięcy przyozdobią wnętrze domu naszych dzieci – DOMU W KAGADI.

Projekt „Nauka to podróż”

Pomóż naszym dzieciom spełnić marzenie o powrocie do szkoły! Dołącz do projektu i zabierz w taką podróż jednego z naszych podopiecznych!

Średni koszt miesięcznego utrzymania dziecka w szkole (opłata za czesne, artykuły szkolne, lunch, itd.) wynosi 80 zł. Pomożesz? Naszym priorytetem jest teraz umożliwienie dzieciom rozpoczęcia nauki w KAGADI PARENTS’ SCHOOL już W LUTYM!

Pandemia, podobnie jak w Polsce, doprowadziła w zeszłym roku do zamknięcia szkół także w Ugandzie. W krajach afrykańskich edukacja jest płatna, a dzieci marzą przede wszystkim o tym, by móc pójść do szkoły. Dzięki Twojemu regularnemu wsparciu dzieci będą nie tylko zdobywać podstawowe umiejętności takie jak pisanie i czytanie, ale także odkrywać swój potencjał i kreować plany na przyszłość! ZABIERZMY DZIECI W PODRÓŻ!

FUNDACJA KAGADI HOME
Numer konta: 75 1020 2528 0000 0102 0554 2016 (PKO BP S.A)
Tytuł przelewu: NAUKA

Dostrzegamy samotność i ubóstwo, a zarazem wielkie marzenia ludzi i na bieżąco reagujemy na ich potrzeby.Większość mieszkańców dotkniętych jest biedą, która pozwala im na jeden posiłek dziennie, nie zawsze jeden…
Społeczność żyje przede wszystkim z własnych upraw. Istnieje jednak duża rozbieżność między oczekiwanym plonem a tym, co w rzeczywistości zbierają ze swoich ogrodów. Dzieje się tak głównie z powodu sadzenia słabej odmiany nasion (nieodpornych na zła pogodę), oraz stosowania słabych narzędzi rolniczych (kij zamiast motyki). W swoich działaniach pragniemy między innymi skupić się na zwiększeniu produktywności upraw i zwierząt gospodarczych.

Poprzez tworzenie różnokierunkowych projektów chcemy zasiać w ludziach ziarenko nadziei i stale budować ich poczucie wartości i pewność siebie, które są koniecznym ekwipunkiem życiowej wędrówki. Koncepcja działalności Fundacji opiera się na kształtowaniu, rozwijaniu i wzmacnianiu kompetencji społecznych.

PROJEKTY ZREALIZOWANE

Skip to content