Malowanie pisanek w Kagadi

31 marca 2021

Jesteście gotowi na serię wzruszeń? ???

Dzisiejszy dzień był prawdopodobnie jednym z piękniejszych dni w Kagadi… Pomimo tego, że pogoda jest od kilku dni deszczowa, to właśnie dziś, na te kilka godzin zaświeciło nad wioską słońce! ☀️ Wiadomo czyja to zasługa ?☺️
Pośród codziennych trosk, walki z głodem, z biedą, poczuciem bezradności… mieszkańcy Kagadi znaleźli się dziś niemalże w samym środku cudownej Wielkanocnej bajki! ?‍♀️? Nasza działalność nie ogranicza się jedynie do wsparcia finansowego. Uczymy się także o swoich tradycjach, poznajemy kulturę krajów, które zamieszkujemy. Dzielą nas tysiące kilometrów, a jednak każdego dnia wzmacniamy więzi, które nas łączą. Mieszkańcy Kagadi (nie tylko Ci mali ?) poznali dziś naszą polską tradycję malowania pisanek!
Dużo emocji towarzyszyło im także podczas oglądania filmu z życzeniami, które nadesłaliście (dłuższa relacja z tej wyjątkowej chwili już niebawem). Takie aktywności w naturalny sposób wymuszają na nas wchodzenie w relacje z innymi ludźmi i pozwalają nam razem celebrować ważne chwile.

To takie symboliczne mosty, które nas łączą…?

To piękne, że gdy czas pędzi nieubłaganie, jest coś, co daje nam tyle radości i ekscytacji. Dziękujemy naszemu koordynatorowi Piusowi i Richardowi, który jest naszym wolontariuszem, za dostarczenie do wioski setek jajek!

Ps. Za każdym razem jak coś dostarczają do naszych podopiecznych zastanawiam się, jak na tym jednym motorku się to wszystko mieści i pytam: „Jak Wy to robicie?” ? Ale to są właśnie nasi chłopcy do zadań specjalnych ??

Skip to content